Філії ОГХК заявили про можливу зупинку підприємства і збитки в розмірі 2 млрд грн

0

Філії ОГХК заявили про можливу зупинку підприємства і збитки в розмірі 2 млрд грн

У ОГХК заявили про повної дестабілізації оперативного управління

Державна "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), приватизація якої повинна була відбутися влітку цього року, втратила оперативний контроль над виробництвом. Про це йдеться в заяві компанії, передає РБК-Україна.

Як відзначають в компанії, керівництво комбінатів - ВГМК та ІГЗК, що знаходяться в підпорядкуванні компанії, повідомляє про повну відсутність управлінських рішень з боку керівництва АТ "ОГХК".

"Маємо нині повну дестабілізацію оперативного управління в АТ" ОГХК ". Якщо тенденція продовжиться, наслідки у вигляді зупинення роботи філій неминучі", - йдеться в листах директорів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату Олександра Прокопенка і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату Віктора Сивченко.

Звернення адресовано президенту України, прем'єр-міністру, голові СБУ, міністру МВС та голові Фонду держмайна.

Також повідомляється, що на рахунках компанії є $ 8 млн, які не задіяні як оборотні кошти. За їх словами, це не дозволяє філіям здійснювати поточну діяльність - ремонти обладнання і техніки, роботу виробничих комплексів, збагачувального виробництва.

Філії не є юридичними особами, які можуть самостійно, без рішення правління або його глави витрачати ці кошти.

"Якщо ситуація не зміниться, зупинка філій призведе до збитків в розмірі 2 млрд грн (1,2 млрд - на ВГМК та 800 млн грн - ІГЗК), невиконання контрактів і штрафних санкцій з боку споживачів на рівні $ 82,9 млн, а також несплаті податків до місцевих і державного бюджетів. Штрафні санкції за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам філій тільки за один місяць досягнуто 72,3 млн грн ", - відзначають в ОГХК.

Відзначається також, що Вільногірський гірничо-металургійний комбінат поставляє воду населенню Вільногірська і в разі його зупинки місто залишиться без води.

У листі директора ВГМК Олександра Прокопенка йдеться, що розлив технічної води призведе до затоплення прилеглих сіл, забруднення Дніпра, тобто - до техногенної катастрофи в регіоні.

Директори філій ОГХК просять владу забезпечити ефективне управління АТ та його філіями щоб уникнути описаних наслідків.

Коментарі

Ім'я:

code Код: