Податок на нерухомість збільшать

0

До 1 липня українцям, які володіють "зайвими" квадратними метрами, доведеться сплатити відповідний податок. При цьому зайвими вважається метраж, перевищує норму, яка для квартири становить 60 кв.м., а для приватного будинку - 120 кв.м. Ставка такого податку, в середньому, становить 1,5% від мінімальної зарплати.

Відповідно до Податкового кодексу, українці, які володіють житловою нерухомістю, площа якої перевищує нормативний показник, отримають квитанції на сплату відповідного податку вже до 1 липня 2020 року. Примітно при цьому, що кошти від сплати таких податків йдуть не на державну, а в місцеву казну, тому і правом підвищувати податкову ставку також наділили місцеву владу. Мінімальна ставка - 1,5% від мінімальної зарплати, тобто, 41,7 гривні за кожен "сверхнормовий" квадратний метр.

Примітно, що місцева влада має право на зміну норми неоподатковуваного житлового метражу. Зводити його частку не можна, а ось збільшувати - запросто. Так, наприклад, замість нормативних 60 кв.м. для квартири, в тому чи іншому населеному пункті можуть почати стягувати податок з житла, чий метраж перевищує 80 кв.м. При цьому податкову ставку також можна змінювати, однак не в бік збільшення. Втім, на її зменшення розраховувати не варто, оскільки місцеві бюджети в чималому ступені наповнюються саме за рахунок цього податку.

У поточному році українці будуть платити податок на нерухомість за 2019 рік. Саме тому при розрахунку буде використовуватися і торішній розмір мінімальної зарплати - 4173 гривень. Таким чином, для прикладу, за квартиру площею 150 квадратних метрів доведеться сплатити податок (при податковій ставці в 1% і нормі в 60 кв.м.) 3755 гривень.

Джерело budport.com.ua

Коментарі

Ім'я:

code Код: